Vuoden 2019 tulokset

Tirgu Mures KV, Romania 15.9. Tuomari: Molnar Zsolt, Romania.

ERI 1  Ch Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

Tirgu Mures KR, Romania 15.9. Tuomari: Gerard Jipping, Alankomaat.

ERI 1 PU 1 SERT VSP "RO MVA"  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

Tirgu Mures KR, Romania 15.9. Tuomari: Cristian Stefanescu, Romania.

ERI 1 PU 1 SERT ROP  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

Tirgu Mures KV, Romania 14.9. Tuomari: Aleksandra Palaghic-Jors, Romania.

ERI 1 PU 2 JUN-SERT ROP-JUNIORI "RO JMVA" Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

Tirgu Mures KR, Romania 14.9. Tuomari: Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi.

ERI 1 PU 1 JUN-SERT ROP-JUNIORI VSP  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

Tirgu Mures KR, Romania 14.9. Tuomari: Luis Gorjao-Henriques, Portugali.

ERI 1 PU 1 SERT VSP  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

Kihniö RN 7.9. Tuomari: Pirjo Aaltonen. BIS-veteraanin ja BIS-kasvattajan valitsi Tanya Ahlman-Stockmari.

ERI 1  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

ERI 1 Pienenpolun Mister Sulo om. kasv. & Timo Yrttiaho

ERI 1 SA PU 1 VSP ROP-VET. "BIS 2-VET." Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk om. Tiina Korhonen

ERI 1 SA PN 3 Pienenpolun Lady Pamela

ERI 4 Pienenpolun Lady Maria Magdalena om. Merja Puuskamäki

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP "FI MVA" Pienenpolun Lady Candy Saga

KP ROP-KASV. "BIS 3-KASV." Pienenpolun kennel (Mister Sulo, Pikku Kettu Vuk, Lady Candy Saga & Lady Maria Magdalena)

Helsinki NORD 7.9. Tuomari: Erika Häkkinen.

ERI 2 Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Lehto

EH 1 Pienenpolun Kaneli om. kasv. & Sanna Savolainen

Kouvola RN 31.8. Tuomari: Marja Talvitie.

ERI 2 Ch Pienenpolun Princess Tara om. Liisa & Juha Auvinen

EH 1 Ch Pienenpolun Miss Viola om. Eija & Matti Lampinen & Anniina Grönvall

Riihimäki NORD 31.8. Tuomari: Maija Mäkinen.

EH 1  Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Leino

Kouvola KR 17.8. Tuomari: Boris Spoljaric, Kroatia (kleinit) & Saija Juutilainen (mittelit).

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. Ch Pienenpolun Princess Tara om. Liisa & Juha Auvinen

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP Pienenpolun Choko Bear om. Kirsi Kotilainen (mitteli, m & r)

Kajaani RN 17.8. Tuomari: Maarit Hassinen.

ERI 1 Ch Pienenpolun Jämerä

ERI 1 SA PN 2 SERT Pienenpolun Lady Ronja om. kasv. & Salla Leinonen

ERI 2 SA PN 3 Ch Pienenpolun LIlla Milla om. Kati Hujanen

EH 4 Ch Pienenpolun Olivia om. Ella Aho & Salla Leinonen

Kotka KV 11.8. Tuomari: Sean Carroll, Irlanti.

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET. Ch Pienenpolun Princess Tara om. Liisa & Juha Auvinen

Mäntsälä RN 11.8. Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg.

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP Pienenpolun Kaneli om. Sanna Savolainen

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Leino

Kuopio KV 3.8. Tuomari: Kimmo Mustonen.

ERI 2 Ch Pienenpolun Hurmuri

ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-vet. Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk om. Tiina Korhonen

ERI 1 SA PN 1 VSP *C.I.B.* Ch Pienenpolun Miss Iines

ERI 2 Ch Pienenpolun Lady Helmi om. Sirpa Kinnunen

KP ROP-kasv. Pienenpolun kennel (Hurmuri, Pikku Kettu Vuk, Miss Iines & Lady Helmi)

ERI 1 ROP-juniori Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-vet. Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

Ii RN 3.8. Tuomari: Tuula Pratt. BIS-veteraanin valitsi Katja Korhonen.

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-vet. *BIS 1-VET.* Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

EH 2 Pienenpolun Pikkuveli om. Milka Grekula (mitteli, mv)

Suonenjoki RN 28.7. Tuomari: Esa Ruotsalainen, myös BIS-veteraanin valinta.

ERI 1 SA PU 2 SERT Pienenpolun Mister Sulo 

EH 1 Foxy Nose Ultra Sonic om. Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET.  *BIS 1-VET.*  Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk om. Tiina Korhonen

ERI 1 SA PN 2 SERT Pienenpolun Lady Candy Saga

ERI 1 SA PN 1 VSP Ch Pienenpolun Miss Lila om. Marjukka Lappalainen

ERI 1 SA PN 3 VSP-VET. Ch Pienenpolun Lady Helmi om. Sirpa Kinnunen

KP ROP-kasv. Pienenpolun kennel

ERI 1 SA PU 2 SERT  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Pienenpolun Kaneli om. Sanna Savolainen

ERI 1 Pienenpolun Lady Ronja om. Salla Leinonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET. Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

Pori KV 28.7. Tuomari: Juha Kares

ERI 2 Pienenpolun Lady Pamela om. Suvi Marttila

ERI 2 SA PN 3 Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

Espoo KR 27.7. Tuomari: Sari Holopainen

ERI 1 Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Leino

EH 2 Pienenpolun Lady Hopeanuoli om. kasv. & Raili Mutikainen

EH 2 Pienenpolun Lady Diana om. Jonnamaarit Pirinen-Lepistö & Juuso Lepistö

ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT Pienenpolun Lady Nadja om. Pirkko Sihvonen

Äänekoski RN 27.7. Tuomari: Tuula Savolainen

EH 1 Pienenpolun Victoria om. Dita Trög

Kalajoki KV 21.7. Tuomari: Stavros Argyrou, Kypros

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-vet.  Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

Hyvinkää KR 21.7. Tuomari: Maarit Hassinen

ERI 2 Pienenpolun Lady Nadja om. Pirkko Sihvonen

Oulu KV 14.7. Tuomari: Hilkka Salohalla

ERI 2 Pienenpolun Lady Ronja om. kasv. & Salla Leinonen

ERI 2 Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

ERI 1 SA PN 3 VACA Ch Pienenpolun Lady Helmi om. Sirpa Kinnunen

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-vet. Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

Mikkeli KR 13.7. Tuomari: Anneli Pukkila

ERI 1 SA PU 2 SERT  Pienenpolun Choco Bear om. Kirsi Kotilainen (mitteli, m & r)

Oulu NORD 13.7. Tuomari: Darko Drobnjak, Serbia

ERI 3  Pienenpolun Lady Ronja om. kasvattaja & Salla Leinonen

ERI 1 SA PN 2 NORD VARA-SERT ROP-vet. Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

ERI 1 SA PN 1 VSP NORD SERT ROP-vet. Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

Tuusula NORD 7.7. Tuomari: Anneli Pukkila

ERI 2  Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Leino

Tuusniemi RN  6.7. Tuomari: Jurate Butkiene, Liettua

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-vet. Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-vet. Ch Pienenpolun Princess Tara om. Liisa & Juha Auvinen

Karjaa/Raasepori KR 30.6. Tuomari: Irina Poletaeva

EH 3 Pienenpolun Lady Nadja om. Pirkko Sihvonen

Jämsä KR 15.6. Tuomari: Anneli Pukkila

ERI 1 SA PU 2 SERT  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 ROP Ch Pienenpolun Lady Betty 

ERI 1 Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA PU 2 ROP-VET. Ch Pienenpolun Mr Edward 

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP *FI MVA* Pienenpolun Lady Elsa

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP  Pienenpolun Choco Bear om. Kirsi Kotilainen (mitteli, m & r)

Heinävesi RN 15.6. Tuomari: Paavo Mattila

ERI 1 Pienenpolun Lady Ronja om. Salla Leinonen & kasv.

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Foxy Nose Ultra Sonic om. Kirsi Lappalainen

ERI 1 Pienenpolun Mocce om. Laura Karvinen

Rovaniemi KV 9.6. Tuomari: Lisbeth Campbell, Norja

EH 1 Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 3 Ch Pienenpolun Lady Betty

ERI 1 Pienenpolun Lady Wolf

ERI 2  Ch Pienenpolun Hallan Yön  Unelma om. Johanna Junttila

ERI 3 Ch Pienenpolun Miss Iines

Alavus / Tuuri 9.6. Tuomari: Satu Ylä-Mononen

ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET. Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

ERI 2 Pienenpolun Milo om. Linda & Kirsi Uitto (mitteli)

Kuusamo RN 8.6. Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa. Ryhmätuomarina Reino Korpela

EH 1 Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 ROP *RYP 2* Ch Pienenpolun Lady Betty

ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT  Pienenpolun Lady Wolf

ERI 3 Pienenpolun Lady Finlandina om. Johanna Junttila & kasv.

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP *FI MVA* Pienenpolun Hallan Yön Unelma om. Johanna Junttila

ERI 1 SA PN 2 Ch Pienenpolun Miss Iines

ROP-kasv. Pienenpolun kennel (Lady Wolf, Finlandina, Hallan Yön Unelma & Miss Iines)

Kangasniemi KR 30.5. Tuomari: Paavo Mattila

ERI 2 SA PN 4 Ch Pienenpolun Princess Tara om. Liisa & Juha Auvinen

ERI 2 Pienenpolun Choco Bear om. Kirsi Kotilainen (mitteli, m&r)

Moletai KV, Liettua 26.5. Tuomari: Nikola Smolic, Kroatia (Papillon) ja Harto Stockmari (kleinit).

ERI 4 Ch Nikko Lucky Namu Siluma om. Kirsi Lappalainen & Jaana Kuusisto (papillon)

ERI 1 JUN SERT JUN ROP  *LT JMVA* Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 PN 1 SERT CACIB ROP *LT MVA* Ch Pienenpolun Miss Vinha

ERI 3 Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 PN 1 SERT CACIB VSP *LT MVA* Ch Pienenpolun Miss Iines

Moletai KV, Liettua 25.5. Tuomari: Chizuru Kadowaki, Japani (Papillon) ja Carmen Navarro Guisado, Espanja (kleinit).

ERI 4 Ch Nikko Lucky Namu Siluma om. Kirsi Lappalainen & Jaana Kuusisto (papillon)

ERI 1 JUN SERT JUN ROP  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 PN 1 SERT CACIB VSP Ch Pienenpolun Miss Vinha

EH Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 PN 1 SERT CACIB VSP Ch Pienenpolun Miss Iines

Hamina Nord 25.5. Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi.

EH 1  Pienenpolun Jokeri om. Anja Helvasto

Seinäjoki RN 19.5. Tuomari: Kirsi Honkanen, myös mittelit. BIS-veteraanin valitsi Annaliisa Heikkinen.

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET. *BIS 2-vet.* Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

ERI 1 Pienenpolun Milo om. Linda & Kirsi Uitto (mitteli)

Sipoo RN 19.5. Tuomari: Saija Juutilainen

PEK 1 KP ROP-PENTU  Pienenpolun Kaneli om. Sanna Savolainen

Mynämäki KR 18.5. Tuomari: Kalvo Kriisk, Viro (kleinit & mittelit) ja Piotr Krol, Puola (papillon).

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT  Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP *FI MVA* Pienenpolun Priha om. Joni Johansson & Helmi Suvisaari

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Pienenpolun Lady Rosita

ERI 1 Foxy Nose Ultra Sonic om. Kirsi Lappalainen

ERI 1 Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP *FI MVA* Pienenpolun Lady Vilhelmiina

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP *FI MVA* Ch Nikko Lucky Namu Siluma om. Kirsi Lappalainen & Jaana Kuusisto (papillon)

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* Pienenpolun Aikamoinen Yllätys  (mitteli, mv)

Iisalmi NORD 12.5. Tuomari: Zorica Blomqvist, Ruotsi

EH 1 Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 NORD SERT VSP Ch Pienenpolun Lady Betty

EH 2 Ch Pienenpolun Lady Black Rose om. Jessika Voutilainen

EH 1 Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

EH 1 Foxy Nose Ultra Sonic om. Kirsi Lappalainen

EH 1 Basnauz Bt Belushi om. Kirsi Lappalainen

ERI 2 Ch Pienenpolun Lady Helmi om. Sirpa Kinnunen

Jämsä RN 11.5. Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

ERI 1 Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 1 ROP Ch Pienenpolun Lady Betty

EH 1 Foxy Nose Ultra Sonic om. Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP Basnauz Bt Belushi om. Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PU 2 Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

Oulainen RN 11.5. Tuomari: Anneli Pukkila

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

Helsinki KV 11.5. Tuomari: Regina Blessing, Saksa

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Leino

Raahe RN 5.5. Tuomari: Kirsi Honkanen

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

Tampere Nord 4.5. Tuomari: Brian Carroll, Irlanti

ERI 1 SA PU 4  Pienenpolun Nuutti om. Kirsi Leino

ERI 1 SA PN 1 NORD SERT ROP ROP-VET. Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

Lahti RN 1.5. Tuomari: Maarit Hassinen

EH 3 Pienenpolun Lady Hopea om. kasv. & Viivi Hintikka

ERI 2 Pienenpolun Lady Miinariina om. kasv. & Viivi Hintikka

Kouvola RN 28.4. Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

ERI 2 SA PU 3 VARA-SERT Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 2 SERT Pienenpolun Lady Rosita

EH 2 Ch Pienenpolun Miss Viola om. Anniina Grönvall & Eija Lampinen

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP *FI MVA* Pienenpolun Hurmuri

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP *FI MVA* Pienenpolun Lapin Timantti

Kiuruvesi RN 28.4. Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

ERI 1  Pienenpolun Lady Ronja om. Salla Leinonen & kasv.

ERI 2 SA PN 3 Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET. Ch Pienenpolun Olivia om. Salla Leinonen

Sundsvall KV, Ruotsi 20.4. Tuomari: Arvid Göransson, Ruotsi

ERI 2 SA PN 3 SERT VACA => CACIB *SE MVA* Ch Pienenpolun Lady Helmi om. Sirpa Kinnunen

Imatra NORD 20.4. Tuomari: Jussi Liimatainen

EH 1 Ch Pienenpolun Lordi Lalli om. Päivi Solja

Vaasa KV 13.4. Tuomari: Susanne Wendell

ERI 1 SA PU 2 SERT  Pienenpolun Milo om. Linda & Kirsi Uitto (mitteli)

Lahti KV 30.3. Tuomari: Lilian Fogh Christensen, Tanska

ERI 1 Pienenpolun Nuutti om.  Kirsi Leino

Turku KV 23.3. Tuomari: Andrzej Kazmierski, Puola (kleinit) & Lars Adeheimer, Ruotsi (mitteli)

ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT VACA => CACIB Pienenpolun Hurmuri

ERI 3 Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA PN 2 VACA Ch Pienenpolun Miss Iines

EH 2 Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP Pienenpolun Priha om. Joni Johansson & Helmi Suvisaari

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP *C.I.B.* Ch Pienenpolun Unelman Kaunotar

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP *C.I.B.* Ch Pienenpolun Princess Caramel (mitteli)

Korpilahti RN 17.3. Tuomari: Reino Korpela

ERI 2 Pienenpolun Kapteeni Nemo om. Kati Haverinen & Teemu Saltiola

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Pienenpolun Victoria om. Dita Trög

Orimattila erikoisnäyttely 10.3. Tuomarit: Lothar Mende, Saksa (m&r) ja Pirjo Aaltonen (mv).

1 KP PN 2 Pienenpolun Kaneli om. Sanna Savolainen

ERI 1 SA VSP-juniori Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PU 3 SERT Pienenpolun Priha om. Joni Johansson & Helmi Suvisaari

ERI  Ch Pienenpolun Jämerä

ERI 1 SA ROP-juniori Pienenpolun Lady Ronja om. Salla Leinonen & kasv.

ERI 3 Pienenpolun Lady Rosita

ERI 4 Pienenpolun Miss Sabrina om. Sirkka Kuusisto

ERI Ch Pienenpolun Lady Betty

ERI 2 SA Ch Pienenpolun Lady Ninja om. Sanna Savolainen

ERI 3 Ch PIenenpolun Miss Macy om. Pia Westerberg

ERI 1 SA PN 1 ROP *BIS 3* Ch Pienenpolun Miss Vinha

ERI Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

2 KP Pienenpolun kennel (m&r; Lady Betty, Lady Ninja, Miss Macy & Miss Vinha)

1 KP *BIS 2-jälk.* Ch Candidus Elli Z Gipova om. Kirsi Lappalainen (Lady Ronja, Lady Ninja, Miss Macy & Miss Vinha)

EH Foxy Nose Ultra Sonic om. Kirsi Lappalainen

ERI Pienenpolun Mister Sulo om. kasv. & Timo Yrttiaho

ERI Ch Pienenpolun Angry Birds om. Johanna Junttila

ERI Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA ROP-VET. *BIS 1-VET.* Ch Pienenpolun Pikku Kettu Vuk om. Tiina Korhonen

EH Pienenpolun Lady Victoria om. Dita Trög

EH 4 Pienenpolun Lady Finlandina om. kasv. & Johanna Junttila

ERI 2 SA VARA-SERT Pienenpolun Lapin Timantti

ERI Ch Pienenpolun Miss Lila om. Marjukka Lappalainen

2 KP Pienenpolun kennel (mv; Angry Birds, Pikku Kettu Vuk,Lapin Timantti & Miss Lila)

Joensuu NORD 3.3. Tuomari: Goran Gladic, myös mittelit.

ERI 2 SA PN 2 NORD VARA-SERT Ch Pienenpolun Lady Helmi om. Sirpa Kinnunen

ERI 1 SA Pienenpolun Milo om. Linda & Kirsi Uitto (mitteli, mv)

ERI 2 SA PU 4 VARA-SERT Pienenpolun Lapin Ruska om. Virve Mikkonen (mitteli, mv)

Joensuu KV 2.3. Tuomari: Perttu Ståhlberg; myös mittelit.

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

ERI 1 Pienenpolun Milo om. Linda & Kirsi Uitto (mitteli, mv)

ERI Pienenpolun Lapin Ruska om. Virve Mikkonen (mitteli, mv)

Parkano RN 2.2. Tuomari: Jouko Leiviskä, myös BIS-veteraani.

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET. *BIS 4-vet.* Ch Pienenpolun Lady Pernilla om. Merja Puuskamäki

EH 1 Pienenpolun Lady Maria Magdalena om. Merja Puuskamäki

Celje KV, Slovenia 20.1. Tuomari: Zeljka Fon Zidar, Slovenia

EH Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA PU 1 JUN-SERT JUN-ROP VSP Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

ERI 1 SA PN 2 SERT VACA => CACIB *SI MVA* Ch Pienenpolun Miss Vinha

Celje KV, SIW-19, Slovenia 19.1. Tuomari: Mile Aleksoski, Makedonia

ERI 2 Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA PU 1 JUN-SERT JUN-ROP VSP *SIJW-19* Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen 

ERI 1 Ch Pienenpolun Miss Vinha

Kajaani KV 13.1. Tuomari: Hanna-Riina Aho (mittelit) & Roberto Schill, Romania (kleinit)

ERI 1 SA Pienenpolun Aikamoinen Yllätys (mitteli, mv)

ERI 2 SA PU 2 VACA => CACIB Ch Pienenpolun George Clooney om. Mirja Parkkonen

ERI 1 SA Pienenpolun Lady Finlandina om. Johanna Junttila

EH 2 Pienenpolun Lady Elsa

ERI 1 SA ROP-vet. Ch Pienenpolun Arctic Princess om. Riikka Lehtosalo

ROP-kasv. Pienenpolun kennel (Lady Finlandina, Lady Elsa, Arctic Princess & George Clooney)

ERI 1 SA PU 3 SERT Mylegend Moonshine om. Mirja Parkkonen & Kirsi Lappalainen

EH 1 Pienenpolun Karhunmarja 

EH 2 Pienenpolun Lady Ronja om. kasv. & Salla Leinonen

ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP *FI MVA* Pienenpolun Miss Vinha 

EH 3 Ch Pienenpolun Lilla Milla om. Kati Hujanen

ERI 2 Ch Pienenpolun Olivia om. Elli Appelsin & Salla Leinonen

ROP-KASV. Pienenpolun (Lady Ronja, Miss Vinha, Lilla Milla & Olivia)

Tartto KR, Viro 13.1. Tuomari: George Kostopoulos, Kreikka

ERI 1  Pienenpolun Lady Selena om. kasv. & Tuula Pitkänen

ERI 1 SA PN 1 ROP Ch Pienenpolun Daenerys 

Tartto KR, Viro 12.1. Tuomari: Kalvo Kriisk, Viro

ERI 1 SA PN 2 JUN-SERT VSP-JUN *EE & BALT JMVA* Pienenpolun Lady Selena om. kasv. & Tuula Pitkänen

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP *EE MVA* Ch Pienenpolun Daenerys